Konkursy na stypendia naukowe w projekcie NCN OPUS

Konkursy na stypendium naukowe w projekcie NCN OPUS nr 2019/35/B/HS3/02296 pt. MA-P Maloutena i Agora w planie urbanistycznym Pafos: Modelowanie miejskiego krajobrazu stolicy hellenistycznego i rzymskiego Cypru.

Konkurs 1 Modelowanie proceduralne

Konkurs 2 Analizy przestrzenne

Termin składania ofert: 31 LIPCA 2020, 23:59

Internetowy Atlas Polski Niepodległej

Portal, wieńczący projekt Internetowego Atlasu Polski Niepodległej, został opublikowany pod adresem https://atlas1918.ihpan.edu.pl

Trwają interdyscypilnarne badania w Nea Paphos

Interdyscypilnarne badania w Nea Paphos na Cyprze trwają drugi rok, a w dalszym ciągu naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego odkrywają nowe ślady antycznych pozostałości miasta i pierwotnego układu siatki ulic w stolicy hellenistyczno-rzymskiego miasta.

Zapraszamy na XXV Ogólnopolską Konferencję Fotointerpretacji i Teledetekcji

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2022 i zostanie przeprowadzona w trybie zdalnym.

IAPN Internetową Mapą Roku 2021/2022!

W tegorocznej edycji konkursu Internetowa Mapa Roku im. Krzysztofa Buczkowskiego współtworzony przez pracowników Zakładu Internetowy Atlas Polski Niepodległej zajął pierwsze miejsce w kategorii OSM.

How the Holocaust Began - Film dokumentalny telewizji BBC, z udziałem dr. inż. Sebastiana Różyckiego

Plakat reklamujący film pt. How the Holocaust Began

27 stycznia 2023 roku, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, angielska telewizja BBC Two wyemitowała film dokumentalny pod tytułem: „How the Holocaust Began”. W filmie pojawia się wątek, w którym uczestniczył dr inż. Sebastian Różycki.

Studenci Specjalności SIP laureatami Minigrantów im. Anny Pasek

W tegorocznej edycji konkursu Fundacji im. Anny Pasek 2023 zostały laureatami dwa zespoły studenckie z kierunku geodezja i kartografia, specjalność Systemy Informacji Przestrzennej. Oba zespoły otrzymały granty finansowe na realizację swoich projektów. Opiekunem obu grantów była dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska.

Kongres GIS 2023

W dniach 25-26.10.2023 pracownicy naszego Wydziału wzięli udział w Kongresie ESRI. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Zmień perspektywę. Joanna Pluto-Kossakowska i Anna Fijałkowska przedstawiły referat pt. Challanged-based learning z wykorzystaniem narzędzi GIS w sesji EDUKACJA.

Mekong pod presją - Ludzkość vs. zmiany klimatyczne i duże inwestycje

Mgr inż. Anna Podkowa, naukowiec z Zakładu Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Politechniki Warszawskiej oraz członek dwóch zespołów badawczych NASA, została zaproszona na konferencję w Fulbright University Vietnam, poświęconą badaniom dorzecza Mekongu. Wspólnie z doktorem Son'em V. Nghiem z NASA Jet Propulsion Laboratory, zaprezentowali metodologię monitorowania stanu i przepływu rzeki przy użyciu satelitarnych, pasywnych danych mikrofalowych pochodzących z sensora SMAP.

Nasz wkład w rozwój oprogramowania LiMON UAV

Prace badawczo-rozwojowe na zlecenie firmy DEPHOS

Projekt MAST - etap 2.

Cyfrowy bliźniak obiektów masztowych jako innowacyjna usługa inwentaryzacji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych i sztucznej inteligencji - etap 2.

Projekt MAST - etap 4.

Cyfrowy bliźniak obiektów masztowych jako innowacyjna usługa inwentaryzacji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych i sztucznej inteligencji - etap 4.

Tydzień Naukowy w IV LO im A. Mickiewicza

Wzięliśmy udział w Tygodniu Naukowym w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Studenci Specjalności SIP laureatami IV Edycji Minigrantów im. Anny Pasek

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył zespół w składzie: Jakub Kłosowski, Katarzyna Olszewska, Michał Zmorzyński. Opiekę naukową nad zwycięskim zespołem sprawuje dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska.

Dr inż. Krzysztof Bakuła doktorem habilitowanym.

Rada Dyscypliny Naukowej Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport nadała stopień doktora habilitowanego dr inż. Krzysztofowi Bakule, pracownikowi Zakładu Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej.

Jak wyznaczać strefy abonamentów płatnego parkowania?

Czy prosty system przydzielania stref abonamentowych w pewnej odległości od miejsca zameldowania gwarantuje abonentom równą dostępność miejsc postojowych? Czy sposób rozumienia miejsca zameldowania abonenta zmienia warunki parkingowe? Jak zapewnić wszystkim abonentom podobną dostępność miejsc parkingowych? Nad tym problemem pracował Zespół Badawczy VCITYLAB.

Działaność naukowa Zakładu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

SAFEDAM - Pierwszy lot BVLOS ze skanerem laserowym

Pierwszy lot BVLOS ze skanerem laserowym
17 marca 2020 firma MSP oraz Politechnika Warszawska Wydział Geodezji i Kartografii zrealizowały pierwszy w kraju lot ze skanerem laserowym na bezzałogowej platformie latającej poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Platforma Neo3 firmy MSP uzyskała stosowny wpis w rejestrze cywilnych statków powietrznych, a na samą misję uzyskano zgodę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Aplikacja mobilna geopartycypacji społecznej w systemie SAFEDAM

W sklepie Google Play dostępna jest już aplikacja Geopartycypacja, która powstała w ramach projektu SAFEDAM. Aplikacja umożliwia przesyłanie zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących wałów przeciwpowodziowych (uszkodzenia, pęknięcia, przelania itp.).